Źle wykonany makijaż permanentny można skorygować. Jest to jednak bardzo trudna i żmudna praca. Dlatego warto dobrze sprawdzić gabinet, zanim zdecydujemy się na zabieg, warto sprawdzić pigmenty, na których pracuje linergista, jego doświadczenie, jego kwalifikacje. Wiele źle zrobionych pigmentacji udaje się wyprowadzić na prostą, ale po co to robić, jeśli możemy już na etapie wyboru linergisty wybrać takiego, który na pewno sprosta naszym oczekiwaniom? W swojej pracy widziałam niestety sporo źle wykonanych pigmentacji – rozlanych plam, głębokich tatuaży, głębokich blizn. Wiele z nich naprawiłam, nie zawsze jednak jest to możliwe.

Co zrobić kiedy wykonany makijaż permanentny nie jest tym, o którym marzyliśmy? Ostatecznością jest usunięcie makijażu laserem i wykonanie nowego. Jednak to ostateczność, często stosowana w sytuacjach bez wyjścia, kiedy korekta może nie przynieść odpowiednich rezultatów. Źle wykonany makijaż można skorygować, dzięki takiemu zabiegowi zniwelujemy skutki tego pierwszego, nieudanego. By dokonać korekty niezbędne są specjalne pigmenty do kamuflażu – wybierając je należy odpowiednio dobrać kolor, mając na uwadze, iż kładziemy go nie tylko na naskórek (będący naszą czystą kartą), ale niestety w tym wypadku na naskórek pokryty już pigmentem. Często zdarza się, iż Klientki przychodzą z czerwonymi lub niebieskimi plamami na łuku brwiowym – trudność polega na tym, by odpowiednio pomieszać kolory. Tego typu błędy występują często przy technice microbladingu, kiedy linergista zbyt głęboko wprowadzi pigment do skóry. Często zdarza się, iż łuk brwiowy jest źle wyprowadzony, a usta mają dziwny kształt… Dokonując korekty takich makijaży należy mieć bardzo duże doświadczenie i umiejętności. Tutaj szczególnie liczy się precyzja, kolor, zmysł estetyczny i wiedza! na temat tego, w jaki sposób dobrze wykonać korektę.

Jak uniknąć korekty swojego makijażu?

– sprawdź gabinet, do którego się wybierasz
– sprawdź, czy linergista ma stosowne zaświadczenia o odbytych kursach, dysponuje certyfikatami, pamiętaj, że jeden to za mało – ważne jest nieustanne doszkalanie swoich umiejętności
– zapytaj o pigmenty, sprawdź ich jakość – słabej jakości barwniki mogą zmieniać kolory
– sprawdź, czy sprzęt na którym pracuje linergista jest godny zaufania
– ważna jest wstępna konsultacje, czasami rysunek / wizualizacja
– zdecyduj się na metodę, która nie jest tak inwazyjna jak microblading (nacięcia powodują blizny, których nie można zniwelować)
– sprawdź cenę i zachowaj rozsądek, tanio nie znaczy dobrze

Sekret dobrze wykonanej korekty makijażu permanentnego to precyzja, dobre oko i wprawna ręka. To też ogromna wiedza i doświadczenie! Życzę Wam, byście nie musieli trafiać do gabinetów na korekty, życzę makijaży wykonanych w ponad 100% fachowo, profesjonalnie i z najwyższą dbałością o każdy z kluczowych elementów!