Kolory. Teoria koloru w praktyce – brwi. Część 4

Po raz kolejny mam przyjemność opisać dla Was proces dobierania kolorów w makijażu permanentnym. Rzecz – jak powtarzam przez cały kolorystyczny cykl – podstawowa w kwestii wykonywania makijaży permanentnych. Dziś skupię się na przełożeniu teoretycznej wiedzy na aspekt praktyczny. Czyli będzie o tym, co istotne w kolorze brwi i jak ważna jest kolorymetria w technikach ombre oraz gradient, którymi pracuję.

Czytaj dalej

Szkolenia na start w Wójtowicz Permanentny

Makijaż permanentny i medyczna pigmentacja to dziedziny, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Dziedziny, w których szkolenia i nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji jest podstawą i pierwszym krokiem w drodze do wykonywania pięknych, poprawnych i w pełni profesjonalnych pigmentacji.

Czytaj dalej

Wesołych Świąt!

Kochani! Święta Wielkanocne to czas pełen radosny, słońca i wiosny. Wszystko budzi się do życia, przechodzi powolną metamorfozę i rozkwita. Życzę Wam, byście spędzili ten czas wyjątkowo. Odpoczywając na łonie natury, z kubkiem ulubionej kawy czy herbaty, z odrobiną zadumy i refleksji. Z czasem tylko dla siebie. Wiosny, słońca, piękna i odpoczynku!

Czytaj dalej

Mikropigmentacja skóry głowy. Poradnik zabiegowy

Mikropigmentacja skóry głowy to jeden z elementów szerokiej dziedziny, jaką jest pigmentacja medyczna, będąca z kolei odłamem makijażu permanentnego. To zabieg, który nie tylko poprawia nasz wygląd, ale i w pełni wpływa na komfort naszego życia. Zabieg stanowi nieinwazyjną alternatywę dla przeszczepów włosów czy leków farmaceutycznych, które zwykle niestety nie działają i nie poprawiają stanu naszej głowy. Mikropigmentacja skóry głowy przeznaczona jest dla osób, które borykają się z łysieniem. Tak możemy powiedzieć najszerzej. A więcej? Przygotowałam dla Was poradnik zabiegowy, dzięki któremu zobaczycie czym zabieg jest, dla kogo i jak działa.

Czytaj dalej

Kolor. Koło barw i teoria koloru. Część 3

Odsłona trzecia zabawy z kolorami, która w wypadku tworzenia makijaży permanentnych wcale zabawą nie jest! To jedna z wielu podstawowych kwestii. Tym razem opowiem Wam o tym, czym jest koło barw i czym jest teoria koloru, którą następnie stosujemy w makijażu permanentnym brwi, ust czy cieni.

Czytaj dalej

Ruszają szkolenia w studiu makijażu permanentnego i medycznego Aleksandry Wójtowicz!

Makijaż permanentny i medyczna pigmentacja to dziedziny, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Dziedziny, w których szkolenia i nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji jest podstawą i pierwszym krokiem w drodze do wykonywania pięknych, poprawnych i w pełni profesjonalnych pigmentacji.

Czytaj dalej

Kolor. Typy skóry – podstawa w pigmentacji. Część 2

W drugiej odsłonie poświęconej kolorom skupię się na typach skóry – to po naskórku, kolejna warta uwagi kwestia, którą należy dogłębnie przeanalizować, by otrzymać w etapie końcowym idealny kolor pigmentacji permanentnej. Tak, jak wspominam przy każdej okazji, kolor to klucz i podstawa udanego i przede wszystkim dobrze wykonanego makijażu permanentnego. Jak zatem powinniśmy określić prawidłowo typ i kolor skóry?

Czytaj dalej

Korekta źle zrobionych makijaży. W czym tkwi sekret

Niestety, źle zrobione makijaże permanentne to codzienność. To też coraz częstszy problem dobrych gabinetów lingeristycznych, które próbują poprawić złą pigmentację. Ja także w swojej pracy dokonuję wielokrotnie korekt źle wykonanych pigmentacji. Dlaczego tak się dzieje? W dużej mierze wynika to z niewiedzy Klienta, który nie zawsze trafia w dobre ręce profesjonalisty. Popularność zabiegów permanentnych jest ogromna, ogromna jest też ilość gabinetów świadczących takie usługi – łatwo trafić do kogoś, kto ma słabe kompetencje, doświadczenie, niezbyt dobry sprzęt czy produkty.

Czytaj dalej

Kolor. Analiza naskórka – kolor kluczowy. Część 1

Kolor to podstawa. Znajomość teorii koloru, koła barw, typów naskórka stanowi wiedzę, bez której wykonywanie makijaży permanentnych jest wręcz niemożliwe. Twarz Klientki ma wiele odcienie – im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej. Rysy twarzy można świetnie podkreślić kolorem – o ile wiemy, jak. Zrozumienie podstawy łączenia kolorów, mieszania ich, właściwego dobierania to klucz idealnego i perfekcyjnego makijażu permanentnego. Oczywiście klucz jeden z wielu.

Czytaj dalej

Święta 2018!

Kochani! Z okazji zbliżających się Świąt życzę Wam tego, co piękne i dobre. Życzę, by te Święta były wyjątkowe, spędzone z najbliższymi, pełne radości i miłości. Życzę, byście czuli się dobrze sami z sobą, byście znaleźli chwilę dla siebie, odpoczęli, zrelaksowali się i pełni sił przywitali kolejny, Nowy Rok.

Wszystkiego dobrego w ten świąteczny czas i w nadchodzącym roku!
Aleksandra Wójtowicz

Czytaj dalej