Tajemnice makijażu permanentnego ust!

Makijaż permanentny ust to trudny zabieg. Nie ma nic wspólnego z powiększeniem ust, jak wielu nadal myśli, ani pomniejszeniem. Jest ich wypełnieniem. Dbamy o piękny, idealnie pasujący do skóry kolor, dbamy o idealny kształt. Tutaj istotą jest nadanie kształtu – tak, by nie przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę. Często zabiegiem makijażu permanentnego ust można także komuś realnie pomóc, np. przy ubytkach w czerwieni wargowej. Ale po kolei...

Czytaj dalej

Szkolenia krok po kroku – wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele osób decydując się na autorskie szkolenie w Instytucie Szkoleniowym Wójtowicz, pyta jak ono wygląda, do czego uprawnia, ile trwa. Przygotowałam dziś dla zainteresowanych osób wszystko na temat moich autorskich szkoleń w wersji skondensowanej. Pigułka wiedzy na temat tego, jak to jest szkolić się u Wójtowicz, od zaplecza powinna wyjaśnić zainteresowanym wszelkie problematyczne kwestie. Jeśli nie wyjaśni, a Wy nadal macie pytania – pytajcie! Pozostaję do Waszej dyspozycji każdego dnia!

Czytaj dalej

Zmora korektora

Korekty, korekty, jeszcze raz korekty... Po co ten tekst? Biorąc pod uwagę fakt, iż każdego dnia wykonuję jedną korektę w ramach regularnych pigmentacji (a wspomnieć należy, iż maksymalnie jestem w stanie wykonać trzy pigmentacje jednego dnia!) – to skala jest przerażająca. Lubię swoją pracę, a korekty po innych gabinetach to często spore wyzwania. Lubię wyzwania, dlatego nie narzekam. Ale nie lubię nieuczciwości i nieumiejętności. Dziś o tym, jak wygrać za pierwszym razem!

Czytaj dalej

Z daleka i z bliska! Mapa klientów…

Studio makijażu permanentnego i medycznego Aleksandra Wójtowicz swoją siedzibę ma w Bielsku-Białej. Drugi gabinet znajduje się w Katowicach. Nie przeszkadza to jednak w tym, by w tej cudownej górskiej miejscowości i w sercu Aglomeracji Śląskiej przyjmować Was z... całego świata! A tak się zdarza! Często, dlatego dzisiaj dla Was piękna, autorska mapa. Mapa moich Klientów, uczestników szkoleń, pacjentów, Was z krótką charakterystyką Waszych miejsc!

Czytaj dalej

Aleksandra Wójtowicz – kobieta pracująca

Nie lubię się chwalić. Nie lubię górnolotnych słów, pochwał i zachwytów. Nie emanuję swoją osobą, swoim wizerunkiem w mediach społecznościowych, nie robię „głupich” zdjęć na Instagrama, gdzie bohaterem jest twarz w 100 odsłonach. Zwykle wolę zaszyć się w swoim gabinecie i robić swoje. Po prostu. Często zdarza mi się to od wczesnych godzin porannych do późno-wieczornych. Zatapiam się w pracę tak, że końca nie widać i zdarza mi się lekko nie ogarniać przez to rzeczywistości. Wszystko dla Was i dla swojej wielkiej pasji. Piszę ten tekst jednak, bo w ostatnim czasie napływa od Was tak wiele pięknych i ciepłych słów, że postanowiłam coś z nimi zrobić. Nie zawsze jestem w stanie na bieżąco publikować w social media, dlatego postanowiłam zebrać w jedno miejsce piękne cytaty i potraktować to jako formę „listów polecających” czy referencji. Pomyślałam, skoro wiele firm chwali się referencjami od klientów na swoich stronach – to dlaczego ja nie mogę?

Czytaj dalej

Świąt pełnych piękna!

Wielkimi krokami zbliżają się cudownie wiosenne Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji pragnę Wam złożyć najszczersze i pełne serdeczności życzenia.

Czytaj dalej

Permanentny krok po kroku – przeciwwskazania do zabiegu

Często zadajecie pytania dotyczące przeszkód w wykonaniu poszczególnych zabiegów permanentnych. Bardzo dobrze, że pytacie, bo to oznacza, że macie świadomość, iż pigmentacje permanentne nie zawsze są idealne dla każdego. Makijaż permanentny to bardzo praktyczny i wygodny zabieg, na który decyduje się wielu z Was, warto zatem wiedzieć, czy na pewno nie jesteście w grupie, dla której niestety zabieg jest przeciwwskazaniem.

Czytaj dalej

Technika włosa… nie dla każdego!

Nieustannie powtarzam, że microblading i maszynowa metoda włosa to niekoniecznie najlepszy wybór, kiedy marzy się o pięknym i delikatnym łuku brwiowym. Pełnym estetyki i niezwykle subtelnym łuku, który będzie nie do odróżnienia od tego naturalnego. Zdania nie zmieniam, ale warto metodzie włosa przyjrzeć się bliżej. Jednak metodzie włosa, opracowanej przez światowych specjalistów, metodzie, która nie będzie dobrym wyborem dla wszystkich. Niestety niektórzy linergiści nadużywają metody microbladingu, wykonując ją wręcz taśmowo u wszystkich swoich klientów. W dużej mierze powoduje to późniejsze komplikacje...

Czytaj dalej

Szkolenia PMU? Jestem linergistą, więc czy to ma sens?

O tym, jak ważne jest nieustanne szkolenie siebie, podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, ciągłe śledzenie pracy innych – światowej sławy linergistów, i o tym dlaczego KAŻDY wykonujący ten zawód powinien się szkolić, a hasła w stylu Ja potrafię i nie potrzebuję nic więcej schować głęboko do kieszeni, opowiada Aleksandra Wójtowicz. Bielska linergistka szkoląca się u najlepszych na świecie, kiedy sama mogłaby powiedzieć: dość szkoleń. Bielska linergistka, która uruchomiła swój autorski program nauczania młodych linergistów i ubrała go w ramy Instytut Szkoleniowy Wójtowicz.

Czytaj dalej

Zalety kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to składnik w pełni naturalny, od zawsze występujący w naszym organizmie. To składnik strukturalny skóry, który jest też pewnego rodzaju budulcem, występuje w tkance łącznej w całym ciele i odpowiada za wiele aspektów naszego ciała, nie tylko wygląd i zmarszczki. Wzmacnia tę tkankę łączną, reguluje procesy zapalne, wpływa na gojenie ran, chroni przed wpływem wolnych rodników, zapewnie nawilżenie. Jest szeroko stosowany w kosmetologii, ale i medycynie przykładowo okulistyce. Nic dziwnego, bowiem jest to naturalny składnik, który zapewnia warstwę ochronną pomiędzy kośćmi, chroni stawy, zapewnia odpowiednie nawilżenie. My wykorzystujemy go w kosmetologii, bo przywraca jędrność skórze, niweluje zmarszczki, zapewnie odpowiednie nawilżenie dla skóry.

Czytaj dalej